• Vijesti
  • Društvo
  • JU SMŠ “ Danilo Kiš”:  Fotografije i utisci sa terenske nastave o, posjeta Tivatskih solila

JU SMŠ ”Danilo Kiš”

JU SMŠ “ Danilo Kiš”:  Fotografije i utisci sa terenske nastave o, posjeta Tivatskih solila

Kako su saopštili iz Srednje mješovite škole Danilo Kiš Istraživačkom terenu su prisustvovali učenici gimnazije (prvi,drugi i treći razred).JU SMŠ “ Danilo Kiš”:  Fotografije i utisci sa terenske nastave o, posjeta Tivatskih solila

Učestvovale su i gimnazije iz Kotora, Tivta, Herceg Novog, Bara i Podgorice.

“Odlslušali su predavanja o prstenovanju i migracijama ptica i gledali kako se to radi na terenu. Učestovavali su u takmičenju u determinaciji, fotografisanju i opisu ptica. Ocjenjivači su bili ornitolozi iz Centra za zaštitu i proučavanje ptica  CZIP. Uslijedilo je i predavanje o insektima, klopkama i  različitim medotama prepoznavanja i determinacije”, navode iz škole i dodaju:

“Naše učenice su osvojile prva tri mjesta i to:

Teodora Stevović prvo mjesto

Teodora Marković drugo mjesto

Una Krivokapić treće mjesto

Bravo za naše učenice i hvala profesoricama Marini Grgurević i Jeleni Velašević”, poručuju iz JU SMŠ ”Danilo Kiš”.

GalerijaKomentari

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments

Povezane vijesti


Pratite nas i putem Android aplikacije

Jadran Budva® 2022. All rights reserved. Made By 

Naslovna
Sve vijesti
Pretraga