• Vijesti
  • Ekonomija
  • Radnici pozvali Abazovića i Đurovića: Neće vam proći prodaja Budvanske rivijere

Zaposleni odlučni da se suprotstave toj namjeri Vlade

Radnici pozvali Abazovića i Đurovića: Neće vam proći prodaja Budvanske rivijere

Radnici Hotelske grupe „Budvanska rivijera“ pozvali su premijera Dritana Abazovića i ministra ekonomskog razvoja i turizma Gorana Đurovića da posjete tu najveću hotelsku kompaniju u državnom vlasništvu, upozorivši ih da neće dozvoliti da se izvrši privatizacija na koju insistira Vlada. Nakon učestalih izjava premijera Abazovića i resornog ministra Đurovića, kako su naveli u saopštenju, odlučili su da upoznaju crnogorsku javnost da su zaposleni odlučni da se suprotstave toj namjeri Vlade.Radnici pozvali Abazovića i Đurovića: Neće vam proći prodaja Budvanske rivijere

„Poslije niza izjava u periodu od januara do marta o privatizaciji našeg društva, radnici su se obratili usmenim i pismenim putem novoizabranom predsjedniku Sindikalne organizacije ‘Budvanske rivijere’, Miloradu Dajkoviću, sa zahtjevom da se u ime radnika obrati saopštenjem u kojem bi iznio stav radnika da smo apsolutno protiv privatizacije HG ‘Budvanska rivijera’. Pošto se predsjednik Sindikalne organizacije oglušio o zahtjevima radnika, bili smo primorani da se samoorganizujemo i objavimo naš stav o privatizaciji. Podsjećamo javnost Crne Gore da je naše društvo, iako u većinskom državnom vlasništvu, pokazalo i dokazalo da može rentabilno da posluje i ostvaruje profit“, poručili su radnici.

Naglašavaju da Hotelska grupa „Budvanska rivijera“ nije gubitaš, već pozitivno posluje i glavna je pokretačka snaga crnogorskog turizma. „Pošto premijer Abazović i ministar Đurović za svoga mandata nijesu našli za shodno da posjete Hotelsku grupu i upoznaju se sa poslovanjem našeg društva, ovim putem ih pozivamo da nas posjete i uvjere se u sve ovo što smo naveli. Na kraju podsjećamo da su stavovi Vlade Crne Gore po pitanju državnih preduzeća potpuno kontradiktorni. Naime, Vlada Crne Gore iz privatnih ruku u državno vlasništvo vraća bivše državne firme koje su bile gubitaši, a žele da prodaju i privatizuju HG ‘Budvanska rivijera’, koja nije gubitaš već pozitivno posluje. Upozoravamo Vladu da im ovakve namjere neće proći i ponavljamo da su radnici protiv najavljene privatizacije“, ističu radnici ove budvanske kompanije.Komentari

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments

Povezane vijesti


Pratite nas i putem Android aplikacije

Jadran Budva® 2022. All rights reserved. Made By 

Naslovna
Sve vijesti
Pretraga