• Sport
  • Petrovac pobjedio Iskru: Na bod od 3. mjesta u ligi

18. kolo Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige

Petrovac pobjedio Iskru: Na bod od 3. mjesta u ligi

Domaći teren u 18. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige, odbranio je Petrovac pobjedom protiv Iskre 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Zoran Mikijelj u 83. minutu. Sada su Nebesno-modri sa 27 bodova na samo bod od 3 mjesta u Ligi.

Vodeća Budućnost pobijedila je u Baru ekipu Mornara 2:1 i ostvarila 11. pobjedu ove sezone. Slavila je golovima Marka Bakića u 32. iz jedanaesterca i Zorana Petrovića u 60. minutu. Bakić je bio strijelac autogola u 73. minutu. Budućnost je, zahvaljujući remiju Sutjeske, prednost na tabeli povećala na tri boda.

Sutjeska je u Radanovićima igrala sa tivatskim Arsenalom 2:2. Nikšićki tim poveo je golom Tajrona Konrada u 14. minutu iz jedanaesterca. Izjednačio je Ivan Bulatović u 53, a novo vođstvo zvaničnom šampionu donio je Dragan Grivić šest minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Bulatović, svojim drugim pogotkom, u 71. minutu.

Jezero i Dečić igrali su u Beranama 0:0, a golova nije bilo ni u Bijelom POlju, u duelu Jedinstvo France i pljevaljskog Rudara.

Budućnost je, nakon 18. kola, vodeća na tabeli sa 37 bodova i ima tri više tri više od Sutjeske. Dečić je treći sa 28, Petrovac je osvojio 27 i samo ga bod dijeli od 3.mjesta, a Arsenal 25 bodova.